PRO ZNOJMO povede do voleb Lukáš David

Znojmo – PRO ZNOJMO ohlásilo kandidaturu v říjnových komunálních volbách ve Znojmě. Druhou nejsilnější kandidátku s dosavadními šesti zastupiteli povede podnikatel v cestovním ruchu Lukáš David. Na společnou kandidaturu přistoupili dosavadní nezávislí PRO ZNOJMO a ZMĚNA ZNOJMO.

 

„Kandidujeme teprve podruhé, máme za sebou čtyři roky poctivé práce v zastupitelstvu a jsme připraveni podílet se na správě Znojma,“ říká Lukáš David, který ve své podnikatelské činnosti přiváží do České republiky tisíce turistů ročně. Z toho větší část právě do Znojma. David má za sebou čtyři roky v zastupitelstvu, aktivně působil ve finančním výboru a kulturní komisi.

Za lídrem se seřadili Jakub Krainer, podnikatel a autor projektů Znojmo bez hazardu a Piano ve Znojmě, znojemský podnikatel v informačních technologiích a vinař Petr Bojanovský, známý znojemský historik a překladatel Jiří Kacetl, advokátka a bývalá místostarostka Olga Štefaniková, podnikatelka Milena Kohoutková, keramický mistr Ivo Sláma, učitel Stanislav Palatka, architektka Eva Heroldová, lékař Dominik Bláha či ochranář přírody a výtečný fotograf Petr Lazárek.

Lepší hromadná doprava, parkování, zeleň, kašny, oživení hradu a Domečku

„Letos jsme díky spojení nezávislých sil ve Znojmě měli na výběr z více kandidátů a kandidátek. Přesto jsme hledali nové tváře, abychom získali čerstvé nápady, omladili se, zapojili více žen a měli zástupce ve všech částech města. Každý z našich kandidátů bude mít na starost svoji oblast. Chceme být lidem co nejblíž,“ vysvětluje zvolený lídr David.

„V našem programu se zaměříme mimo jiné na zklidnění silniční dopravy ve Znojmě. Docílíme toho výstavbou parkovacích domů, zintenzivněním městské hromadné dopravy nebo regulací zatížení kamionů do doby, než bude dokončen obchvat. Jako středopravé uskupení budeme přirozeně pevně stát za místními podnikateli, kteří drží ekonomiku města a dávají lidem práci. Areál znojemského hradu včetně pivovaru proměníme s využitím evropských, národních a krajských subvencí v společensko-kulturní centrum města a širokého regionu. Nákupem tzv. Domečku (České spořitelny) a zapojením soukromého sektoru vrátíme do centra města zábavu a plesy. Za naprosto klíčové pro budoucí rozvoj považujeme lepší dopravní napojení města, kvalitnější stav veřejných prostranství (vozovek, chodníků) a veřejné zeleně. V centru města i mimo něj zřídíme tolik potřebné kašny. Znojmo si též zaslouží dostupné bydlení pro mladé a zcela jistě i hospic,“ vysvětluje David.