Nezávislí ve Znojmě se spojili

PRO ZNOJMO a ZMĚNA ZNOJMO chtějí společně vytvářet lepší město.

Dvě nezávislé kandidátky, které uspěly v posledních komunálních volbách a získaly dohromady šest zastupitelů, se nyní rozhodly spojit a ve zbytku volebního období vystupovat pod společným názvem PRO ZNOJMO.

PRO ZNOJMO s novým logem i s novou energií

„Je to logické vyústění situace, na zastupitelstvech hlasujeme společně, máme podobné názory a nikdo z nás se neschovává za stranické logo. Jsme hrdí Znojmáci a jdeme do toho společně,“ říká zastupitel Lukáš David. Ke spojení se schylovalo poslední měsíce. Oba kluby se začaly scházet a probírat aktuální znojemské dění společně. Spojením zároveň vzniká druhý nejsilnější zastupitelský klub ve Znojmě. Na sjednocení se shodli všichni členové obou hnutí včetně původních lídrů Jiřího Ludvíka a Jiřího Kacetla.

„Jsme velmi rádi, že se fúze podařila. Oslovil nás nový předseda PRO ZNOJMO pan Jakub Krainer a nám ta nabídka na společný postup dávala velký smysl,“ přiznává další zastupitel Petr Bojanovský z bývalé Změny a dodává: „Teď už se připravujeme na kampaň. Pojmenovali jsme nejpalčivější problémy a navrhli jsme jejich řešení, které uveřejníme ve volebním programu. Nálada ve volebním štábu je odhodlaná.”

Alternativa proti stagnaci

Stávajících šest zastupitelů je také minimálním cílem hnutí PRO ZNOJMO v letošním souboji o radnici. Pro voliče představujeme poctivou alternativu. Do voleb jdeme s nejlepším programem pro rozvoj města a kandidátkou složenou z osobností, které už ve Znojmě zanechaly pozitivní stopu“ vypočítává Lukáš David.

PRO ZNOJMO má podle něj jedinečnou šanci uspět. „Nezávislým ve Znojmě by letos mohla nahrát určitá personální nouze na pravici i jistá únava z osmi let vládnutí ČSSD s KSČM,“ věří Lukáš David.