Bc. Jakub Krainer
30 let
podnikatel
bez politické příslušnosti/STAN
jakub.krainer@proznojmo.cz

Narodil jsem se rok před Sametovou revolucí. Postupně jsem se učil na ZŠ JUDr. Mareše, gymnáziu Pontassievská a Masarykově univerzitě.

 

Dnes se vracím do Znojma, protože chci pomoci svému městu. Baví mě pracovat a pomáhat ostatním. Rád se také vzdělávám a vždy si najdu čas na poctivé sportování.

Vrcholem dobře stráveného dne je pak pro mě slezina s přáteli a usínání.

Kdo si o mě chce přečíst více, může tak učinit v textu Profil JK.

Proč jsem založil Pro Znojmo?

Výkon veřejné služby mě fascinoval od malička. Na gymnáziu jsem pod lavicí četl životopisy největších politických lídrů a kamarádi se mi smáli, že mám na záchodě místo časopisů s nahými dívkami Hovory s T.G.M.

Dlouho před 18 narozeninami jsem přemýšlel, jakou formou se do politiky a veřejného života zapojím. Nakonec to za mě vyřešil život sám. Nastoupil jsem cestu studií, a byť mi některé strany byly pokaždé o dost sympatičtější, než jiné, díky Bohu jsem nikdy do žádné nevstoupil. Chtěl jsem si co nejdéle udržet otevřenou a kritickou mysl, nepřejímat ideologie, ani názory své strany. Mrzí mě, když vidím jinak inteligentního člověka, který hájí průsery své strany.

V Pro Znojmě jsem nalezl vše, co jsem hledal. Bystré lidi, čestné lidi, schopné lidi a především odhodlané lidi. Scházíme se každý týden, nečekáme jako velké strany na roční kongresy a sněmy regionálních buněk. Nehrajeme si na vedení a ty ostatní, sedíme u kulatého stolu.

Může mezi nás přijít každý, kdo to se Znojmem myslí dobře. Kdo umí a chce o politice přemýšlet jako o službě občanům.

A kdo nemá rád politiku, ani tu komunální, ale přesto chce ve Znojmě a na Znojemsku něco změnit? Je vítán také. PRO ZNOJMO je především občanské sdružení. S občany a pro občany. My jsme ti občané.

Pochválíme každou radnici za kroky ve prospěch občanů, ale taky budeme kritizovat každou nepravost. A že jich není málo. Proto jsme nikam nevstupovali, ale založili si Pro Znojmo a začali to dělat jinak.

 

Přijďte se přesvědčit. Jsme Pro Znojmo.

 

Moje články

Nezávislí ve Znojmě se spojili. PRO ZNOJMO a ZMĚNA chtějí společně vytvářet lepší město

18. 6. 2018 v 08:38

Dvě nezávislé kandidátky, které uspěly v posledních komunálních volbách a získaly dohromady šest zastupitelů, se nyní rozhodly spojit a ve zbytku volebního období vystupovat pod společným názvem PRO ZNOJMO.

» číst dále

Novým předsedou Pro Znojmo se stal Jakub Krainer

12. 3. 2018 v 15:30

Třicetiletý Jakub Krainer se stal předsedou spolku Pro Znojmo, napojeného na celostátní politické hnutí Starostové a nezávislí (STAN). V čele nahradil známého znojemského historika a zastupitele Jiřího Kacetla. Členská základna posvětila změnu ve vedení po pěti letech na letošní výroční valné hromadě.

» číst dále

Znojmu vládnou opět komunisti

3. 6. 2015 v 21:42

Znojemská vláda se od dubna oficiálně skládá ze tří stran – ČSSD, ANO, KSČM. Neoficiálně spolu tyto tři subjekty koalují už od voleb. Tento text má laskavému čtenáři posloužit dvojím způsobem, popsat genezi vztahů v tomto volebním období a konkrétně ukázat, proč nejsme se současnou znojemskou vládou spokojeni.

» číst dále

Vzácných 25 let svobody

10. 12. 2014 v 20:51

25 let je téměř celý můj život. Přesto se cítím odhodlaný k Vám dnes promluvit.

» číst dále

Referendum - Znojmo bez hazardu

25. 10. 2014 v 00:00

Dnes je 25.10. - Den, kdy bude možná navždy dobojováno v otázce budoucnosti automatů a heren ve Znojmě. My jsme svou práci odvedli, teď je to na vás . Využijte šanci, přijďte a změňte své město k lepšímu.

[zbhvideo]

» číst dále

10 dobrých důvodů proč volit PRO ZNOJMO

10. 10. 2014 v 18:38
» číst dále

Jakub Krainer osobně

18. 9. 2014 v 17:42

Rozhovor s kandidátem Jakubem Krainerem

» číst dále

Pro Znojmo v sociální oblasti: Jsme připraveni skočit pro tonoucího!

17. 9. 2014 v 13:15

Pro Znojmo dnes poprvé nabízí svůj sociální program. Hlásíme se v něm ke zlaté střední cestě. Pravicové strany Vám opakovaly, že sociální věci nemají být z veřejných rozpočtů podporovány, levice Vám zase v roce 2010 slíbila vše a nesplnila nic. Střední cesta spočívá v pomoci těm, kteří pomoc opravdu potřebují. A to ve všech momentech života, od kolébky až po hrob.

» číst dále

Hlásím se do služby

14. 5. 2014 v 11:34

Boj proti hazardu ve Znojmě má první oběť. Mě.

» číst dále

Znojmo - krásné město s nespokojenými lidmi

9. 3. 2014 v 21:35

Znojmo. Ve středověku jedno ze tří, později šesti předních královských měst Moravy a velká hraniční pevnost. Po vzniku habsburské monarchie metropole celé jihozápadní Moravy i severní části Dolního Rakouska, profitující z tranzitního obchodu a širokého zemědělského zázemí, pěstování vinné révy a od 19. století též produkce vyhlášených nakládaných okurek. 

» číst dále

Profil Jakuba Krainera

9. 3. 2014 v 15:49

Narodil jsem se zdravý a maminka dlouho plakala. V roce 1988 se v Československu ve věku 38 let nerodilo. Lékař jí pro možné komplikace doporučoval potrat. Maminka se ale rozhodla dát mi šanci. Za což jí nepřestanu být vděčný až do konce mých dní.

» číst dále

Potřebuje Znojmo další hypermarket?

0. 11. 2013 v 00:00

Devadesátá léta se chýlila ke konci, dva nesmiřitelní odpůrci se právě domluvili na opoziční smlouvě, já směřoval jako malý žáček na osmileté gymnázium a ve Znojmě otevřel první Kaufland. 

» číst dále

Chyba, která nás bude stát 40 milionů

8. 7. 2013 v 20:03

Zastupitelstvo města Znojma v úterý rozhodlo o investici na rekonstrukci stadionu v Husových sadech. Voličům všech stran i fanouškům fotbalu bych rád předložil věcné argumenty, proč je to špatně.

» číst dále