Ing. Bohumil Kašpárek
40 let
učitel odborných předmětů
Strana zelených

Pocházím ze Znojma, kde jsem se v roce 1977 narodil. Po odmaturování na stavební průmyslovce v Třebíči jsem vystudoval pozemní stavitelství na VUT v Brně. Již během studia jsem ovlivňoval dění kolem sebe ve studentské komoře akademického senátu školy. Po studiu jsem pracoval jako učitel odborných předmětů v Třebíči, následně jako projektant dálkového vytápění v Pardubicích. Nyní opět pracuji jako učitel odborných předmětů technického zařízení budov na střední škole polytechnické v Brně. V Brně jsem vstoupil do Strany zelených, ke které mám svým založením velice blízko. Jsem aktivním dobrovolníkem Hnutí Duha.

Proč jsem vstoupil do Pro Znojmo o.s.? 

Není mi lhostejný osud Znojma, protože zde bydlím a mám své kořeny. Program Pro Znojmo je v souladu s mým přesvědčením, ať už se jedná o správu věcích veřejných nebo péči o životní prostředí obyvatel města.

 Nesouhlasím se způsobem, jakým se ve Znojmě provádí zástavba a řeší urbanismus, chci, aby se vždy vytvářely formou kvalitní architektonické soutěže a vycházely z potřeb občanů města. Dle priorit obyvatel města se určí, co a kde se bude stavět, a dle jednoznačných kritérií architektonické soutěže se vítězný návrh realizuje.

Moje články

Opravdu potřebujeme nový krytý bazén?

4. 8. 2014 v 17:26

Zúčastnil jsem se veřejného projednávání týkající se nového plaveckého bazénu ve Znojmě, který by vyhovoval moderním požadavkům jak pro závodní plavce, tak pro plaveckou veřejnost. První, co mě zaskočilo, bylo, že studii nového krytého bazénu a studii stávajícího vedení města zadalo bez soutěže architektovi Loucké plovárny. Ač jako stavební inženýr oceňuji jeho návrh stávající letní plovárny i jeho současnou studii, neumím se ubránit dojmu, že takhle se přece veřejné zakázky nezadávají. 

» číst dále