Přemysl Karpíšek
42 let
vedoucí dispečinku
bez politické příslušnosti
premysl.karpisek@proznojmo.cz

Narodil jsem se v roce 1976 ve Znojmě a od té doby zde s kratší přestávkou žiji a v průběhu života jsem si k rodnému městu vytvořil vztah, že jsem hrdý na město samé ale i na jeho okolí. Vím, jak tristně vypadalo město ještě v 80- tých letech minulého století, zřetelně se mi vybavují oprýskané omšelé domy v centru mnohdy podepřené dřevěným lešením, aby nespadly, ale zároveň mám na své rodiště z mládí mnoho veskrze pozitivních vzpomínek. Od té doby se zde mnohé změnilo, veskrze k lepšímu, bohužel ale i opačným směrem (herny, night kluby ap).

Vždy jsem byl člověk, který se snažil zajímat o dění kolem sebe a jako takovému mi nejsou mnohé věci lhostejné a snad i to mě přivedlo k zájmu o komunální politiku. Kandidoval jsem již jako nezávislý kandidát v roce 2000, poté v roce 2010 již jako  člen TOP 09. 

 Proč jsem vstoupil do Pro Znojmo?

K mým zálibám mimo jiné patří cestování, při kterém člověk poznává různé zajímavé věci a tipy, ale zároveň si rozšiřuje obzory a říká si: „proč by to takhle nemohlo být u nás“ a ne „to je sice pěkné, ale to u nás nejde. I to je možná také jeden z důvodů, proč bych chtěl některé věci měnit k lepšímu a snažit se, aby město ve kterém žijeme se mohlo někdy v (snad blízké) budoucnosti srovnávat s vyspělými městy podobné velikosti a podobného turistického potenciálu kdekoli ve světě. Zkrátka, aby nezapadlo mezi průměrná města, ale aby při jeho vyslovení každý ať potencionální návštěvník, čtenář, divák nebo obchodník věděl, kde se nachází a co nabízí. Pokud nás s touto vizí bude přibývat, myslím, že je to dobrý potenciál do budoucnosti a krok správným směrem. Vždyť co jiného si přát, než aby se nám žilo co možná nejlépe.

Věřím, že společnými silami se nám to může podařit.

 

 

Moje články

Přemek Karpíšek osobně

4. 9. 2014 v 12:26

Rozhovor s kandidátem Přemkem Karpíškem

» číst dále

Rekonstrukce silnice III/408 19 – Průtah městkou částí Hradiště

9. 3. 2014 v 21:31

Víceméně náhodou jsem se v pondělí 3.3.2014 dočetl o vydaném stavebním povolení na rekonstrukci průtahu městskou částí Znojmo-Hradiště. 

» číst dále

Logi(sti)cká šance pro Znojmo

8. 3. 2014 v 20:26

Mnohokrát čteme či slyšíme v různých médiích, ať již v novinách ,internetu či televizi o záporném vlivu dopravy, zejména té kamionové na nás všechny, aniž bychom si uvědomili jak moc jsme na tomto odvětví v současnosti závislí a jak každému z nás zasahuje do života.

» číst dále