Monika Pospíšková osobně

19. 9. 2014 v 20:26, Monika Proche

Rozhovor s kandidátkou Monikou Pospíškovou

Moni, Vy jste první dáma PRO Znojmo, jaké to je?

Beru to jako výzvu a pozitivní přínos pro mě i pro Znojmo. Mám ráda lidi, pohodu, přátelství a vřelost. Moje babička říkala: „Když máš ráda teplo domova, přinášej ho i mezi ostatní lidi.“

Vy jste už jako známá znojemská postava dostala dříve nabídky vstoupit do politiky. Proč to tehdy nedopadlo?

Poslední nabídka přišla před třemi lety. Nabídku jsem neakceptovala. Vedla mě k tomu jejich hořkost, neodpuštění a pocit zneuznání. Stručně řečeno negativní emoce. Kdo neumí prohrávat, nemůže být dlouhodobým hráčem.

Dnes Vás ale poprvé volit můžeme. Přišel ten správný čas?

Já doufám a věřím. Hlavně přišli ti správní lidé.

V Pro Znojmo máte na starosti milejší tvář města. Co dnes Znojmu chybí?

Otevřená radnice. Abychom tu nebyli občané pro úředníka, ale naopak úředníci pro nás. Tvář Znojma je dnes pro turisty nepřijatelná. Vše začíná už při vstupu do města. A to z obou stran. Neměli bychom žít jenom z jedné akce jednou za rok. Podporujme a vymýšlejme další. Protože málokteré město má takový potenciál jako Znojmo. Vinaři, historie, Národní Park, tajemství podzemních chodeb. Udělejme si hezčí město i na povrchu a přinese nám to peníze, pracovní místa a spoustu dalších možností.

Znojmo má nespočet schopných lidí, kteří touží po příležitosti. Jsem to já, jste to i Vy.

Na co jste dnes naštvaná?

Všechno tu trvá tak dlouho, aby se nakonec nic nevyřídilo a neuskutečnilo. Špatně se hospodaří. Všimli jste si drahoty? Zakázka jedné zídky stála v tomto volebním období jako dům pro pět lidí, máme jednu z nejvyšších cen za vodu.

Radnice se chová nafoukaně a obyčejný člověk je zajímá až ve chvíli, kdy z něho mohou mít vlastní prospěch.

V Pro Znojmo plníte úlohu maminky. Jaké to je vyjít s tolika muži?

Pro Znojmo je tým. Naše chlapy mám ráda.

Dlouhá léta jste pracovala v bankovnictví jako finanční expert. Co Vás na tom bavilo?

Matematika. Přesnost. Řád. A taky práce s lidmi, které mám ráda.

Kromě toho jste také známá svou nezměrnou aktivitou. Co všechno stíháte?

Šiju a učím patchwork (viz ilustrační foto). Každoročně organizuji English kempy na Bítově, učím finanční gramotnost. Znovu rozjíždím Klub praktických žen, kde budeme vařit, šít, povídat si, zlepšovat se a udržovat zdravé vztahy. Máte-li zájem se zapojit, klidně mě kontaktujte. Ráda Vás poznám 

A také ráda cestujete.

Jsem takovou ambasadorskou Znojma ve světě. Propaguji naše město na několika kontinentech. Na Novém Zélandu, v Anglii, v Kanadě, Rakousku i Dánsku. Přátelé, které tam získám, potom navštěvují Znojmo a přivádějí s sebou další. To si myslím, že je potřeba.

A taky mám ráda mladé lidi. Podporuji graffiti jam, chodím do skateparku, na koncerty a to mě nabíjí a udržuje mladou. Pro tuhle generaci chci odvést kus práce na městě.

Jakou budete zastupitelkou?

Veselou, usměvavou, vstřícnou a průbojnou. Půjdu proti zdi. Budu bojovat za správné věci. Vyhradím si pravidelný čas pro setkání s Vámi. Dnešní zastupitelé jsou anonymní, nedali nám na sebe žádné spojení a práce zastupitele pro ně končí zvedáním ruky. Můj telefon Vám bude k dispozici. A víte co – tady je: 737 589 041 

Co vzkážete občanům?

Věřme v lepší časy a pojďme spolu do toho!